• برای استفاده از خدمات سامانیک نیاز به اعتبارسنجی شماره موبایل می‌باشد.

سامانه جامع اطلاعات الکترونیک شهرستان تربت حیدریه (سامانیک)

شرکت ایده پردازان کاوشگر پارس نوین افتخار دارد با مدیریت آقای مهندس مرتضی دشتبان و خانم مهندس مریم رضائی به همراه تیم اجرایی متشکل از سید حسن عاشقی، امیر حسین محمدی، امید مظاهری، بهنام رخشانی و نجمه قرائی، پروژه "سامانه جامع اطلاعات الکترونیک شهرستان تربت حیدریه" را با نام اختصاری سامانیک (Samanic) در اختیار شهروندان این شهرستان قرار دهد. هدف اصلی از انجام پروژه سامانیک ایجاد شهر هوشمند و شهر الکترونیک در شهرستان تربت حیدریه می باشد. سامانیک اولین سامانه جامع اطلاعات الکترونیک کشوری، شامل تمامی اطلاعات واحدهای صنفی و قانونی تحت نظر اتاق اصناف می‌باشد. این سامانه، خدمات خود را از طریق وب‌سایت و اپلیکیشن موبایل به صورت رایگان ارائه می‌کند. خدمات سامانیک عبارتند از:

بانک اطلاعات شهری تربت حیدریه

در سامانیک بیش از ۹۰۰۰ واحد صنفی و مکان عمومی ثبت شده است که با توجه به عنوان، توضیحات، آدرس، دسته (موضوع)، اتحادیه، صنف و منطقه می‌توانند بر روی نقشه مورد جستجو قرار بگیرند. در صفحه مربوط به هر مکان جزئیات کامل آن قابل مشاهده است.

دیفال تربت

دیفال شهرستان تربت حیدریه محیطی برای عرضه و تقاضای انواع کالاها و کسب و کارها می‌باشد. در دیفال تربت می‌توانید به صورت آنلاین کالای مورد نظر خود را بدون واسطه خریداری کنید و یا به فروش برسانید. صاحبان مشاغل و کارفرمایان نیز می‌توانند با درج آگهی نیازمندی شغلی، نیروی کار مورد نظر خود را در اسرع وقت پیدا کنند. از سوی دیگر، افراد جویای کار می‌توانند، با جستجو در آگهی‌های استخدامی، شغلی متناسب با مهارت خود بیابند.‌

شهروند الکترونیک

در بخش شهروند الکترونیک، خدمات الکترونیک از قبیل پرداخت عوارض خودرو، پرداخت قبوض، پرداخت قبض جریمه خودرو، استعلام جریمه خودرو و خرید شارژ سیمکارت ارائه می‌شوند.

تربت‌شناسی

بخش تربت‌شناسی به معرفی تمامی اماکن گردشگری شهرستان تربت حیدریه بصورت جامع و به همراه تصاویر و موقعیت مکانی بر روی نقشه می‌پردازد.

ثبت آگهی تبلیغاتی

امروزه، تبلیغات الکترونیک یکی از بهترین روش‌های تبلیغات می‌باشد، چرا که علاوه بر هزینه بسیار کم، دارای بازدهی و کارایی بالا می‌باشد. سامانیک جهت همکاری در رشد کسب و کار شهروندان عزیز این شهرستان، این امکان را فراهم کرده است تا با درج آگهی تبلیغاتی در وب‌سایت و اپلیکیشن این سامانه، کالا و خدمات خود را در سطح شهرستان تربت حیدریه معرفی و ارائه کنند.